Hakkımızda

1999 yılında temelleri atılan topluluğumuz Kasım 2000 de İYTE’nin ilk resmi öğrenci topluluklarından biri olarak kurulmuştur. 2007 yılında yeniden yapılandırılarak aktivitelerini devam ettirmiştir. Tartışmasız İYTE’nin en aktif öğrenci topluluklarından birisiyiz ve bununla gurur duyuyoruz. Seminer dizileri, söyleşiler, sohbetler, partiler aktivitelerimizden bazıları. Tabi bunlar yetmiyor her sene yeni dönemde yepyeni aktivitelerle devam ediyoruz.

Girişim Topluluğu’nun eğer sizde bir parçası olursanız göreceksiniz ki topluluğumuz 1–2 insan etrafında dönen bir topluluk değil aktif olarak çalışan yaklaşık 15–20 kişi arkadaşımız var ve büyüklü küçüklü takımlar halinde çalışıyoruz. Organizasyon zamanları ise tüm topluluk olarak el ele vererek tam bir takım çalışması sergiliyoruz ki bu sebeple de büyük başarılara imza atıyoruz.

Topluluğumuzda insanlar devam eden süreç boyunca değişiyor bazı arkadaşlarımız çalışmalarını tamamlıyor ve yerlerine yeni arkadaşlarımız geliyor fakat ortamdaki arkadaşlık dostluk ortamı asla bozulmuyor. Biz bir aileyiz ve bir aile ortamına sahibiz her yeni gelen arkadaşımızda bu aileye dâhil oluyorlar. Gün geçtikçe daha da büyüyen bir aileyiz ve bundan çok mutluluk duyuyoruz.

Girişim Topluluğu olarak aramıza yeni katılacak arkadaşlara sunduğumuz en önemli şey okul hayatları boyunca belki de yaşayabilecekleri en güzel paylaşım ortamını sağlamak oluyor. Yeni dostluklar kurmak, iş hayatını tanımak, sorumluluk ve gönüllülük bilinci kazanmak, fedakârlığın ne demek olduğunu keşfetmek, hiçbir şeyin imkânsız olmadığını görmek, eğlenmek, coşmak kendini inanılmaz derecelerde geliştirmek sunduklarımızın sadece bir kısmı. ‘Gelişimin Temeli Girişimdir’ dedik gelin sizde bir girişim yapın ve topluluğumuzun bir parçası olun…